Kiedy wybrać schody zabiegowe z drewna

Schody drewniane z zabiegiem we wnętrzu domu

Schody są unikatowym składnikiem domu, który narażony jest na intensywną eksploatację przez lata - dlaczego więc nie dokonać dobrej inwestycji w materiał i fundament, który będzie rwać w niezmienionym stanie najdłużej?


Drewno – dobry wybór


Jeśli chodzi o wybór projektu schodów i materiału budowlanego, który jest wyjątkowo stylowy i wyjątkowo trwały, konstrukcja drewnianej klatki schodowej nie ma sobie równych. Coraz więcej osób przyznaje, że nie ma nic piękniejszego, aniżeli drewniane schody. Co ważne, dzisiaj nawet osoby dysponujące małą przestrzenią na domową klatkę schodową mogą sobie na takie pozwolić, gdyż schody zabiegowe z drewna są niezwykle popularne, dlatego też łatwo można znaleźć producenta, który świetnie sobie poradzi z ich realizacją.

 


Kto powinien zdecydować się na drewniane schody zabiegowe?


Niezależnie od tego, czy chodzi o przebudowę domu i przygotowania go do sprzedaży na rynku czy też po prostu poszukiwanie wyjątkowego sposobu na dodanie wartości i atmosfery do swojego domu – w każdym z tych przypadków należy zdecydowanie rozważyć zainstalowanie zabiegowych schodów drewnianych. Wielu właścicieli domów będzie na pewno mile zaskoczonych tym, jak wiele wartości estetycznej dodaje się do całego domu poprzez zwykłą instalację dostosowanego drewnianego schodowego projektu.

 


Korzyści z instalacji drewnianych schodów zabiegowych w domu


Drewniane schody zabiegowe wnoszą do domu autentyczne piękno, którego nie można porównać do żadnego innego. Poza tym, drewno jako materiał budowlany ma tak wielką różnorodność pod względem typów stylów i opcji, które można dostosować do wyjątkowej atmosfery domu, że nie ma takiej osoby, która nie znalazłaby w nich czegoś dla siebie. Niezależnie od tego, czy szuka się bardziej klasycznego klimatu i chce się w swoim domu zachować prostotę, czy też preferuje się schody, które odzwierciedlają bardziej nowoczesny wygląd - piękno drewnianych schodów zabiegowych jest takie, że prawie każdy styl może być uwzględniony w ich projekcie.

Dzisiaj można wybierać z szeregu różnych materiałów drewnianych, lecz najpopularniejszymi rodzajami drzew wykorzystywanych na zabiegowe schody z drewna są:

  • buk,
  • jesion,
  • dąb,
  • klon,
  • sosna.


Producenci schodów zabiegowych jednak chcąc sprostać wysokim wymaganiom swoich Klientów są w stanie na ich życzenie wykonać schody z niemalże dowolnego gatunku drewna.

Zobacz również: Bezpieczne schody zabiegowe


Co poza ich pięknem?


Oprócz estetyki ogólnej zapewnianej przez drewniane schody zabiegowe inną zaletą posiadania ich jest fakt, że są one łatwiejsze do czyszczenia i trwalsze niż inne rozwiązania. W porównaniu z materiałami, które wymagają ciągłej uwagi i czyszczenia, aby zachować nienaganny wygląd, konstrukcja drewnianej klatki schodowej jest o wiele bardziej odporna na codzienne zużycie w domu rodzinnym.


Dla utrzymania ich niezrównanego piękna jak najdłużej warto pamiętać o ich odpowiedniej pielęgnacji, a więc odkurzaniu, myciu oraz zastosowaniu wysokiej jakości produktów do czyszczenia drewna. Zdecydowanie jest to inwestycja warta swojej ceny.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl