3 pomysły na zabudowę pod schodami 0
3 pomysły na zabudowę pod schodami

Schody to jeden z najważniejszych elementów konstrukcyjnych w piętrowych domach. Nie wszyscy jednak odczuwają satysfakcję z ich posiadania – ma to głównie miejsce w nieruchomościach o mniejszym metrażu. Są jednak sprytne rozwiązania, które pozwalają najlepiej zagospodarować tę przestrzeń. Wnęka może posłużyć domownikom na kilka sposobów. Oto nasze pomysły i inspirację na zabudowę pod schodami, zajrzyj i dopasuj koncept do swojego projektu.


Pomysł na zabudowę pod schodami


#1: biblioteczka

To inspiracja, jak się okazuje, atrakcyjna nie tylko dla moli książkowych. To świetna opcja nawet dla tych z nas, którzy sięgają po lekturę sporadycznie, ale równocześnie zgromadzili wiele tytułów. Piękne i szlachetne schody drewniane CORA model Moreno 200 Lux U-180 12 elementów, pod którymi umieszczono w przemyślanym porządku półeczki na ulubione książki, to realizacja, która zachwyci projektantów. Jeśli pozwala nam na to przestrzeń i dokonamy sprytnej analizy miejsca, znajdzie się nawet miejsce na fotel i oświetlenie. Powstanie mała oaza dla wielbicieli wciągających lektur.


Jeśli chcesz zaprojektować pod schodami biblioteczkę, pamiętaj, aby:

  • umieścić książki w sposób zorganizowany i estetyczny,
  • zadbać o solidne zawieszenie półek.


#2: schowek na wino

Schowek, ścianka, a nawet mała winnica – bez względu na to, jak nazwiemy to urokliwe miejsce – warto je przemyśleć w kontekście wnęki pod schodami. Dla koneserów tego szlachetnego trunku będzie to idealna alternatywa. Na rynku znajdziemy całe mnóstwo gotowych rozwiązań, które pomogą szybko i bezproblemowo stworzyć taką imponującą ściankę. Można też zdać się na poradę stolarza, który oceni potencjał wolnego miejsca i doradzi najlepszą opcję.
Tutaj warto połączyć porządek estetyczny mieszkania z tym właściwym dla schodów:
Schody modułowe CORA model Maxima 05 L-90 13 elementów będą idealnie pasować do nowoczesnych aranżacji ścianek, ale z klasycznym charakterem.
Schody drewniane CORA model Moreno 250 vertical U-180 12 elementów, to coś dla tradycjonalistów, lubujących się w naprawdę dobrych rocznikach.


#3: skrytka

Skrytka – to brzmi tajemniczo i tak w istocie - jest. W sieci można znaleźć szereg pomysłów na aranżację takiej schodowej skrytki, która jest w stanie pomieścić w sobie wszystko, czego tylko zapragnie właściciel. Pozwala na ogromną dowolność konstrukcyjną. Bez względu na to, czy zdecydujesz się tam umieścić szereg szafeczek w industrialnym stylu czy nowoczesne pudełka, swobodnie rozrzucone i skrywające w sobie na przykład czapki i szaliki – ważne jest to, byś stworzył miejsce odpowiadające na Twoje potrzeby.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl