Dlaczego warto mieć dwupoziomowe mieszkanie? 0
Dlaczego warto mieć dwupoziomowe mieszkanie?

Klasyczne mieszkanie to nie jedyna opcja, na jaką można się dzisiaj zdecydować - coraz częściej pojawiają się apartamenty dwupoziomowe. W taki sposób buduje się też domy. Oszczędność kosztów, lepsze widoki... na przyszłość i przestrzeń to potencjalne powody, dla których warto wybrać dwupiętrowe “M3”. Na co jeszcze zwrócić uwagę? Dlaczego warto mieć dwupoziomowe mieszkanie?


Dwupoziomowe mieszkanie vs oszczędność kosztów


Budowa dwupiętrowego mieszkania może być znacznie bardziej opłacalna niż projekt i aranżacja jednopiętrowego o tej samej wielkości, dlatego rynek nieruchomości obejmuje coraz więcej takich ofert. Głównym powodem możliwości minimalizowania wydatków jest zmniejszenie wielkości:

  • fundamentu,
  • konstrukcji dachu.

Zmniejszając rozmiar fundamentu, można znacząco obniżyć wydatki na piwnicę, fundamenty i ściany, czy hydroizolację i system odwadniania fundamentów. Zmniejszając również ilość ram konstrukcyjnych wymaganych do budowy dachu, jak kratownice, belki, poszycie, a także rzeczywisty materiał pokryciowy i wykonanie, można uzyskać kolejne środki (piętnaście do dwudziestu procent). Dzięki tym oszczędnościom idzie zainwestować w inne elementy konstrukcyjne, które powinny cechować się trwałością i wysoką jakością wykonania. W mieszkaniu dwupoziomowym należy zaaranżować dobre, trwałe schody, które zapewnią ciąg komunikacyjny, podzielą przestrzeń i będą wyrazistym akcentem. Schody drewniane CORA model Moreno 250 vertical U-180 15 elementów to klasyczne piękno i nowoczesny akcent - sprawdzą w wielu aranżacjach.


Dwupoziomowe mieszkanie vs lepsze widoki… na przyszłość


Mieszkanie dwupoziomowe to świetna alternatywa, która początkowo może być miejscem do życia dla pary, a z biegiem czasu, gdy rodzina się powiększy, stworzy przyjazną i optymalną przestrzeń do rozwoju dla dzieci. Warto pamiętać, że wybierając apartament o dwóch kondygnacjach, trzeba wyposażyć go w schody, które będą rozwiązaniem trwałym i bezpiecznym dla każdego z domowników. Schody modułowe CORA model Mix 03 L-90 13 elementów, to model, który świetnie odnajdzie się w nowoczesnych i klasycznych aranżacjach, zapewniając ciąg komunikacyjny pomiędzy częścią salonu i sypialniami. Balustrada zabezpiecza użytkowników przed ewentualnymi urazami. Gdy dzieci wejdą w okres nauki chodzenia, warto zamontować na górze i na dole bramki, które pozwolą sprawować kontrolę nad maluchami.


Dlaczego warto mieć dwupoziomowe mieszkanie?


Mieszkanie z podwójną kondygnacją zapewnia więcej opcji aranżacyjnych. Przestrzeń na dole może stanowić część wypoczynkową, ta znajdująca się na piętrze będzie miejscem dedykowanym do relaksu, wypoczynku i rekreacji. W dwupoziomowym mieszkaniu warto postawić na schody, które pozwolą wykorzystać optymalnie przestrzeń. Schody spiralne CORA model Bawaria 04 fi 150 cm, to ciekawe rozwiązanie, które cechuje się trwałością i jakością wykonania. Będą one wyrazistym akcentem w niedużym salonie, a umieszczone w przedpokoju świetnie skomponują się z nowoczesną zabudową.
Dwupoziomowe mieszkanie a ogródek i taras


Część deweloperów oferuje mieszkanie dwupoziomowe, których dużą zaletą jest posiadanie niedużego ogródka, części zielonej. Apartamenty o dwóch kondygnacjach, znajdujące się na parterze, mogą też posiadać spore tarasy, które swoim rozmiarem przypominają ogród. Możliwość aranżacji tego typu miejsca, stworzenia tam przestrzeni do rekreacji, to spory atut, który docenią rodziny z dziećmi i każdy, kto poszukuje odrobiny relaksu.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl