Jakie schody wybrać do małych pomieszczeń? 0
Jakie schody wybrać do małych pomieszczeń?

Potrzebujesz pomysłów na schody pasujące do małych przestrzeni? Chcesz interesujących, gotowych inspiracji? Schody to takie elementy wyposażenia, które przyciągną uwagę, jak i pozostaną praktyczne. Jeśli zdecydowałeś się na minimalistyczny wystrój, bo zależy Ci na tym, by jak najlepiej wykorzystać swój mały dom, nie zapomnij o tym, aby schody, które wybierzesz, idealnie wpisywały się w tę wizję.

Jeśli chodzi o schody do małych pomieszczeń, najlepsze są dwa wyjścia:

Cechy zarówno jednej, jak i drugiej propozycji pozwalają nie tylko zaoszczędzić i tak małą przestrzeń, ale też optycznie ją powiększają. Na kanwie tego można uznać, że idealnymi schodami dopełniającymi mały dom bądź mieszkanie loftowe byłyby połączenie bieli i projektu spiralnego. Warto wiedzieć, iż już sam zwrot ku projektom spiralnym, jest wyjściem naprzeciw potrzebom małych pomieszczeń, zapewnia bowiem ergonomię dla korzystania przestrzeni, zachowując praktyczną rolę ciągu komunikacyjnego.

Idealnie to obrazują poniższe przykłady:

  • Schody spiralne CORA model Berlin fi 140 cm
  • Schody spiralne CORA model Madryt fi 190 cm

Dlaczego schody spiralne najlepiej nadają się do małych pomieszczeń?


Pomimo iż schody spiralne przywodzą na myśl długie, kręte schody widziane głównie w średniowiecznych zamkach, to dzisiaj stanowią eleganckie dopełnienie każdego małego, nieparterowego domu. Współcześnie schody spiralne są częściej aranżowane i mają swoje zalety i wady, które należy dokładnie rozważyć przed podjęciem decyzji o ich zainstalowaniu, jednak w kontekście mniejszych przestrzeni bilans minusów i plusów zdecydowanie przechyla się na ich korzyść.


Mała ilość miejsca, wymagana do zainstalowania schodów spiralnych, oznacza również, że rzadko dominują w pomieszczeniu, co niekiedy zdarza się przy schodach prostych i tych w kształcie litery L.

Charakterystyka schodów spiralnych do małych wnętrz


Schody spiralne mają bardziej ograniczone zastosowanie niż inne rodzaje schodów. Dla przykładu - nie można przenosić większości dużych mebli w górę i w dół po typowych krętych schodach. Warto to uwzględnić przed ich zakupem, jednak rzadko kiedy jest to czynnik decydujący o ostatecznym wyborze projektów. Jest tak tym bardziej, iż zwykle schody spiralne, takie jak schody spiralne CORA model Bawaria vertical fi 160 cm to naprawdę dobry sposób na zapewnienie dostępu do wyższych kondygnacji w loftach.


Jak zatem widać wyraźnie, schody spiralne są interesującą alternatywą dla konwencjonalnych klatek schodowych, które zajmują więcej miejsca i nie zapewniają wizualnego rozkwitu, jaki mogą stworzyć spiralne schody w danym pomieszczeniu. Niezależnie od tego, czy Twój dom ma ograniczoną powierzchnię do przeznaczenia dla nowych schodów, czy też projekt Twojego domu sprawia, że schody spiralne są bardziej atrakcyjnym rozwiązaniem, po przeczytaniu tego artykułu już nie powinieneś mieć wątpliwości co do tego, jaki rodzaj schodów warto kupić. Pozostaje już zatem tylko zastanowić się nad ostatecznym stylem i kolorystyką.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl