Jak myć schody wewnętrzne? 0
Jak myć schody wewnętrzne?

Drewniane schody to klasyka, ponadczasowość i naturalne piękno, które może zostać zachowane na długo, jeśli poddamy je odpowiedniej pielęgnacji. Podobnie jest ze schodami kamiennymi. Te wymagają jednak zupełnie innych zabiegów i sposobów czyszczenia.

czytaj całość »
Jaki kolor schodów wybrać? 0
Jaki kolor schodów wybrać?

Przy aranżacji mieszkania, które zajmuje dwie kondygnacje, istotną kwestią jest wybór schodów, które będą pasować do reszty wystroju. Zadanie to rodzi niemało problemów, bo dokładne dopasowanie barwy schodów i podłogi nie zawsze jest proste. Okazuje się jednak, że w niektórych przypadkach może wcale nie być konieczne…

czytaj całość »
Aranżacja schody przy schodach. Pomysły 0
Aranżacja schody przy schodach. Pomysły

Urządzenie wnętrza to nie zawsze bułka z masłem. Czasem trzeba się nieźle nagłowić, aby efekt był w pełni zadowalający, a pomieszczenie funkcjonalne i efektowne pod względem wizualnym. Problem może pojawić się tam, gdzie zachodzi konieczność umieszczenia jednych schodów obok drugich. 

czytaj całość »
Klasyczne schody drewniane – jak je dobrać? 0
Klasyczne schody drewniane – jak je dobrać?

Drewno to piękny materiał, chętnie wprowadzany do aranżacji mieszkań i pomieszczeń użytkowych. Wykonuje się z niego meble, panele ścienne, podłogi oraz schody. Do produkcji tych ostatnich warto wybrać gatunek, który zagwarantuje ich trwałość.

czytaj całość »
Jak pomalować schody drewniane? 0
Jak pomalować schody drewniane?

Drewniane schody są jednym z najczęściej wybieranych sposobów łączenia dwóch kondygnacji. Wykonane z naturalnego materiału o efektownym kolorze i pięknym rysunku słojów cieszą się dużą popularnością. Utrzymanie ich w dobrej kondycji wymaga jednak podjęcia odpowiednich działań.

czytaj całość »
Wybieramy schody do ekskluzywnych wnętrz 0
Wybieramy schody do ekskluzywnych wnętrz

Aranżacja wnętrza wymaga dbałości o detale nie tylko w kontekście wyboru mebli i dodatków, ale również elementów konstrukcyjnych. Rola schodów wewnętrznych od dawna już nie ogranicza się wyłącznie do komunikacji pomiędzy kondygnacjami. Dziś często mają one charakter dekoracyjny, a dobierając odpowiedni model, można istotnie wpływać na wystrój wnętrza.

czytaj całość »
Jak wykończyć schody? 0
Jak wykończyć schody?

Drewniane, betonowe, a może pokryte kamieniem? – To, w jaki sposób zostaną wykończone schody, zależy nie tylko od gustu inwestora, ale również od materiału, z jakiego zostały zbudowane. Możliwości jest bardzo dużo, bo istnieje wiele materiałów wykończeniowych. Przyjrzyjmy się im bliżej.

czytaj całość »
Bezpieczne schody - czyli jakie? 0
Bezpieczne schody - czyli jakie?

Jak zaaranżować schody, by były bezpieczne dla użytkowników? Istnieje kilka kluczowych aspektów, które warto wziąć pod uwagę. Są one niezwykle istotne zarówno przy zakupie gotowych schodów, jak i ich wykonaniu na zamówienie.

czytaj całość »
Poznaj rodzaje schodów wewnętrznych 0
Poznaj rodzaje schodów wewnętrznych

Proste, wachlarzowe, spiralne, zabiegowe, dywanowe, a może policzkowe? – Terminy powszechnie znane architektom i projektantom wnętrz, nie zawsze są jasne dla ogółu. Ich znajomość może być jednak bardzo pomocna, zwłaszcza jeśli jesteś inwestorem, któremu zależy na aranżacji funkcjonalnego wnętrza.

czytaj całość »
Czy schody zawsze muszą mieć poręcze i balustrady? 0
Czy schody zawsze muszą mieć poręcze i balustrady?

Jeszcze kilkanaście lat temu, niemożliwym byłoby posiadanie schodów bez poręczy i balustrad. Stanowiły one bowiem nieodłączny element całej konstrukcji. Dziś jednak coraz więcej osób stawia na minimalizm i prostotę stawianych schodów, co przekłada się właśnie na brak tego typu dla nich uzupełnień.

czytaj całość »
Jakie schody zajmują najmniej miejsca? 0
Jakie schody zajmują najmniej miejsca?

Jakie więc schody zajmują najmniej miejsca? Które wybrać, by zapewniły z jednej strony bezpieczeństwo, z drugiej były ciekawym uzupełnieniem domu, z trzeciej gwarantowały jak najmniejszą przestrzeń, jaką należy na nie przeznaczyć?

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl