Jak zabezpieczyć drewniane schody przed domowymi zwierzętami? 0
Jak zabezpieczyć drewniane schody przed domowymi zwierzętami?

Pupil w domu to wielka radość, bezustanny obowiązek, ale i troska o to, by posiadłość nie była narażona na szkody spowodowanie obecnością zwierzęcia. O ile niektórych szkód nie da się uniknąć, a inne są bardzo sporadyczne – kwestia drewnianych schodów jest dla ich posiadaczy (a przynajmniej być powinna) priorytetem. W końcu drewniane schody to spora inwestycja i szkoda byłoby nie zrobić niczego, co mogłoby je zabezpieczyć.

Całe szczęście jest kilka sprawdzonych sposobów, z których można skorzystać – by cieszyć się figlami psa czy kota, równocześnie nie martwiąc się o stan pięknych, drewnianych schodów. Tutaj znajdziesz kilka, dzięki którym kocie czy psie pazurki nie odbiorą domowym schodom ich uroku.


Zabezpieczenie drewnianych schodów – jakich preparatów użyć?


Na rynku istnieje wiele lakierów, które bardzo dobrze znoszą kontakt z pazurami zwierząt. Są również oleje o podobnych właściwościach. To najlepszy i najprostszy sposób na zabezpieczenie schodów przed szkodami ze strony zwierząt domowych.

Nie można jednak sięgnąć po pierwszy lepszy lakier czy olej – absolutnie musi to być specjalny preparat, który odpowiada na następujące wymagania:

  • wysoka odporność na zarysowania
  • przy ewentualnym powstaniu rys – minimalna ich widoczność

Na rynku istnieją takie produkty – jeśli komuś zależy na tym, by pokryć swoje schodu tym nie dopuszczającym do zarysowania, konieczne jest skierowanie się w stronę twardych lakierów dedykowanych do zastosowania na drewnie. Natomiast specjalne oleje są odpowiedzią dla osób, których zadowoli upewnienie się, iż w razie gdy kociątko czy szczenię zostawi ślad pazurka – ta rysa nie będzie rzucać się w oczy.


O czym jeszcze należy pamiętać zabezpieczając drewniane schody preparatem?


Oprócz powyższych wymagań stosowany produkt musi uwzględniać jeszcze okoliczności samego nakładania. O ile to możliwe należy unikać sytuacji nakładania lakieru przez fachowca w domowych warunkach. Z oczywistych powodów zdecydowanie lepszym wyjściem jest pomyśleć już na etapie planowania schodów w domu pamiętać o tym fakcie. Dzięki temu ma się możliwość na zamówienie już u producenta schodów, których materiał budulcowy drewna został fabrycznie zabezpieczony promieniami UV. Wtedy szansa na to, iż na drewnie pojawią się rysy jest naprawdę znikoma.

Natomiast jeszcze kilka informacji dla osób które decydują się na drugą opcję skutecznej ochrony schodów drewnianych przed zwierzętami, jaką jest zastosowanie oleju. Zdecydowanie jest to bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które już posiadają takie schody i chcą w jakiś sposób je zabezpieczyć przed zwierzątkami.

Zasadność skorzystania z tej opcji niesie ze sobą następujące walory:

  • na olejowanym drewnie widoczność rysy jest mniejsza niż na lakierowanym
  • olejowane drewno pęczniejąc wypełnia rysy – dochodzi do tzw. samozabliźniania
  • naprawa schodów pokrytych olejem jest łatwiejsza niż w przypadku lakierowanych


Ostatecznie, bez względu na to jaką metodę się ostatecznie wybierze – im wcześniej się o tym pomyśli, tym lepiej. W razie jakichkolwiek wątpliwości zawsze można też podpytać ekspertów w tej dziedzinie, którzy zawsze służą fachową poradą i chętnie dzielą się swoją wiedzą. W ten sposób można za jednym zamachem zadbać o swoje schody i ich piękno, nie muszą równocześnie rezygnować z posiadania włochatego towarzysza.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl