Do jakiego stylu wnętrz pasują metalowe schody?

0
Do jakiego stylu wnętrz pasują metalowe schody?

Metalowe schody to doskonałe dodatki do wielu typów wnętrz. Można je wykorzystać zarówno w klasycznych, jak i również nieco bardziej nowoczesnych aranżacjach. Zobacz, do jakiego stylu pasują najbardziej i czy będą się nadawać do Twojego domu.

Schody metalowe wewnętrzne – do jakich wnętrz pasują?

Metalowe schody to jedna z najczęściej wybieranych współcześnie propozycji. Charakteryzują się bowiem nowoczesnym wyglądem oraz niemałą funkcjonalnością, co w zestawieniu z ich świetnym wyglądem sprawia, że stają się wspaniałymi dodatkami do wnętrz. Schody z metalu będą pasować do wielu stylów aranżacyjnych, z niezwykle chętnie wybieranym ostatnimi czasy nurtem loftowym na czele. To wnętrza, które charakteryzują się surowym klimatem, a pierwsze skrzypce odgrywają w nich przede wszystkim spore przestrzenie oraz takie materiały jak szkło, beton, czy właśnie metal.

Schody metalowe do domu pięknie ozdobią także wystrój industrialny. To wywodzący się z fabryk nurt, który można rozpoznać m.in. po sporych, inspirowanych fabrykami wnętrzach, w których znajdują się niemałych rozmiarów okna, metalowe elementy, czy nawet pozostawione na widoku instalacje.

Schody metalowe wykonane z metalu są na tyle uniwersalne, że efektownie dopełnią także stylizacje skandynawskie, czy pomogą dopełnić klimat minimalistyczny. W pierwszym przypadku można postawić na propozycje z ozdobnymi, przypominającymi geometryczne wzory barierkami, z kolei w drugim - wybrać serie wiszące, składające się jedynie z samych stopni.

Metalowe schody znakomite dopełnienie stylu industrialnego we wnętrzu

Styl industrialny jest kojarzony głównie z designerskim, lecz minimalistycznym wystrojem, a także sporymi przestrzeniami i użytecznymi rozwiązaniami. Chociaż jest inspirowany stylistyką danych fabryk, to współcześnie wielu ludzi chętnie przenosi go do swoich domów, gdyż dzięki stonowanej kolorystyce i stosowanym dodatkom, pozwala stworzyć przestrzenie, w których każdy czuje się dobrze. Cegła w naturalnym odcieniu lub białym wariancie, a także beton i szkło to jedne z charakterystycznych dla niego elementów. Nie może również zabraknąć metalu, który pojawia się jako schody, dodatki, czy klosze lamp. To styl unikający przepychu, a przyklaskujący pragmatyzmowi - metal, beton i inne materiały są stosowane nie tylko dlatego, że są efektowne, ale również proste w utrzymaniu i pielęgnacji.

Zalety schodów metalowych

Nowoczesne schody z metalu są nie tylko atrakcyjne wizualnie, ale mają też naprawdę sporo zalet. Można je spokojnie uznać za rozwiązanie na zawsze, gdyż są niesamowicie trwałe i praktycznie nie ma szansy na to, aby uległy uszkodzeniu. Wśród licznych atutów warto wspomnieć o tym, że bez problemu można po nich przenieść praktycznie każdy ciężar. Dodatkowo nie wymagają żadnej specjalnej pielęgnacji, ani takiej uwagi jak ich drewniane odpowiedniki - jeśli zdecydujesz się na nowoczesne schody metalowe, nie będziesz musiał martwić się o ich impregnowanie.

Schody metalowe są ogromnie solidne, chociaż wystarczy tylko jedna belka łącząca, aby ich konstrukcja była naprawdę stabilna. Jednak tym, co najbardziej różni je od propozycji drewnianych, jest fakt, że nawet wskutek intensywnej i długoletniej eksploatacji nie będą trzeszczeć, co dla wielu inwestorów jest koronnym argumentem, stawiającym je ponad innymi dostępnymi rozwiązaniami.

Jakie są konstrukcje schodów metalowych wewnętrznych?

Schody wewnętrzne wykonane z metalu mogą przybrać różne formy. Najczęściej napotkać można modele jednobiegowe, dwubiegowe, trójbiegowe, z zabiegiem, ze spocznikiem, spiralne, zabiegowe, a także wachlarzowe. Dzięki ogromnemu wyborowi konstrukcji bez trudu da się je dopasować do danego miejsca - nawet, gdy przestrzeń jest niewielka lub problematyczna.

Szalenie popularne są aktualnie schody ażurowe, które można wypełnić dowolnymi stopniami. Do niewielkich wnętrz chętnie wybierane są te o konstrukcji kręconej, których zaletą jest możliwość wykorzystania bez zajmowania sporej powierzchni. Propozycję dla siebie można znaleźć także wśród schodów na belkach prostych, które sprawiają wrażenie zawieszenia w powietrzu, co wspaniale pasuje do nowatorskich aranżacji lub łamanych, które świetnie nadają się do wykorzystania jako klatka schodowa. Ciekawym wyborem są także schody policzkowe, które można wykończyć balustradą lub pozostawić bez niej, dzięki czemu prezentują się lekko i stylowo. Ogromnie praktyczne są też dostępne w sprzedaży schody modułowe, które można idealnie dopasować do każdej, nawet trudnej do adaptacji przestrzeni.

Metal i szkło - doskonała para w minimalizmie

Nowoczesne aranżacje wymagają nowatorskich zastosowań. Jednym z materiałów, który doskonale sprawdza się we współczesnych projektach, jest więc metal, który genialnie komponuje się z innymi, równie trwałymi tworzywami - ze szkłem na czele. Aby dopełnić minimalistyczne aranżacje, można więc sięgnąć po rozmaite elementy, które na nich bazują. Świetnym przykładem są więc stoliki, które można postawić w pokoju dziennym lub jadalni. Jeśli wybierzemy te składające się z metalowej ramy i szklanego blatu, zyskamy nie tylko fantastyczne dodatki, ale praktyczne miejsce do wspólnych posiłków i innych aktywności.

Jako ozdobę minimalistycznego pomieszczenia można wybrać też proste, podwieszane schody, których stopnie będą sprawiać wrażenie lewitujących w powietrzu płyt. Dla bezpieczeństwa, ale i podrasowania ich wyglądu, mogą zostać wzbogacone o szklane barierki, dzięki którym będą prezentować się iście współcześnie, jak na minimalistyczny design przystało.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl