Jak dobrać schody do mieszkania w stylu minimalistycznym? 0
Jak dobrać schody do mieszkania w stylu minimalistycznym?

Pojęcie minimalizmu zrodziło się z powiedzenia „mniej znaczy więcej”. To motto zostało przyjęte przez Ludwiga Mies van der Rohe, nowoczesnego architekta, który powołuje się na nie twierdząc, że rezygnując z dekorowania wnętrza za pomocą zbędnych elementów, można osiągnąć to, co jest naprawdę istotne dla estetyki miejsca. Wielu projektantów poszło w swoich konceptach za tym podejściem i konsekwentnie je realizuje. Jak w tę wizję wpisują się aranżacje schodów, jak je dobrać do mieszkania w stylu minimalistycznym? Poznaj nasze inspiracje.

Schody w minimalistycznym wnętrzu – to może się udać?

Minimalistyczny styl wystroju wnętrza jest:

  • surowy,
  • zimny,
  • pozbawiony zbędnych detali,
  • monochromatyczny.

Linia mebli w tym porządku charakteryzuje się ich prostotą. Dekory, akcesoria, wyszukane ozdoby są absolutnie wykluczone, trzeba tutaj pozostawić miejsce na małą ilość dodatków i gładką ich formę. Bryły są zazwyczaj prostokątne, wykorzystuje się naturalne materiały, takie jak drewno lub metal.

Wybierając schody, które uzupełnią taką wizję, warto postawić na te drewniane CORA model Moreno 180 L-90 12 elementów. Te jasne będą idealne do surowej przestrzeni.


Ale uwaga: minimalistyczny styl jest często mylony z nowoczesnym wzornictwem. Jednak eksperci twierdzą, że chodzi tutaj o wiele więcej: porządek minimalistyczny to stan umysłu, wizja życia, którą posiadasz i przestrzeń, na którą wpływasz. Tym samym jego specyficzne elementy muszą inspirować prostotę i spokój. Ci, którzy pragną osiągnąć tę harmonię, muszą ją znaleźć w swoim nastroju, aby poczuć w domu stan odprężenia


Jakie schody do domu w minimalistycznym stylu?

Minimalistyczny styl odrzuca przepych, stawia na naturalność. Schody odpowiednie dla tej konwencji muszą charakteryzować:

  • czyste linie,
  • twarde powierzchnie,
  • brak dekoracji.

Schody metalowe CORA model Mix 220 vertical U-180 12 elementów idealnie się wpisują w tę koncepcję. Co więcej, ich minimalistyczny styl jest idealny dla małych domów i bloków mieszkalnych, gdzie przestrzeń jest sporym problemem. Surowa forma metalu w połączeniu z drewnem podkreśli monochromatycznie urządzony salon w bieli czy pokój w szarościach.


Schody, które uzupełnią minimalistycznie zaprojektowane mieszkanie czy apartament, powinny cechować się szlachetnym wzornictwem, choć surowym i chłodnym w odbiorze. Będą odpowiednie dla młodych i aktywnych profesjonalistów, którzy chcą wrócić do domu i znaleźć proste, eleganckie i łatwe w utrzymaniu miejsce, bez zbędnych dodatków.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl