Jak dobrać schody spiralne do pokoju?

0
Jak dobrać schody spiralne do pokoju?

Schody spiralne niosą ze sobą liczne zalety - szczególnie biorąc pod uwagę ich funkcjonalność, wykonanie i estetykę. Jeśli jednak nie masz pewności co do tego, który ich projekt będzie najbardziej właściwy dla Twojej przestrzeni, ten artykuł powinien Ci ułatwić ten wybór.

Wewnętrzne schody spiralne do pokoju – dlaczego warto je wybrać?

Większość osób, które decydują się na schody spiralne robi to ze względu na ich niepowtarzalny styl i korzyści, jakie niosą dla całej przestrzeni. Ze względu na ich wszechstronność stanowią idealne uzupełnienie estetyki każdego projektu domowego. Możesz zachować nowoczesność dzięki całkowicie metalowej konstrukcji, która może pozostać w surowej formie bądź możesz zdecydować się na proces malowania proszkowego, który nada schodom niestandardowy kolor. Aby uzyskać bardziej tradycyjny wygląd domu, możesz dodać też akcenty z litego drewna.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Przede wszystkim wybierając odpowiednie schody spiralne należy zwrócić uwagę na kwestie takie jak:

  • wysokość piętra
  • szerokość schodów
  • typ i wymiary otworu

Są to nie jedyne, ale na pewno najważniejsze kwestie jakim należy się przyjrzeć przy doborze, jeśli chce się nie tylko funkcjonalnie połączyć poszczególne kondygnacje, ale też wnieść do domu unikatowy charakter.

Dobór odpowiedniej wysokości

To bazowy punkt, podstawa na której to dobiera się całą resztę. Pomiary muszą być dokładne, bowiem każdy nawet najmniejszy błąd może wpłynąć na cały projekt – a rzadko kiedy można wprowadzić zmiany już po realizacji schodów. Zatem wszyscy, którzy chcą uniknąć przykrych niespodzianek winni porządnie zmierzyć odległość od podłogi górnej kondygnacji do dolnej, nie zapominając o grubości posadzek.

Odpowiednia szerokość schodów natomiast oprócz tego, że ma znaczenie na samym projekcie – to jeszcze wiąże się z estetycznym i funkcjonalnym aspektem schodów spiralnych. To dlatego przymierzając się do wyboru tych odpowiednich nie zapomnij wziąć pod uwagę trwałe elementy wnętrza, jak np.

  • okna
  • drzwi
  • grzejniki


Otwór schodów – typ i wymiary

W przypadku okrągłego otworu dla schodów spiralnych, konieczne jest zmierzenie jego średnicy, natomiast jeśli posiada jakikolwiek inny kształt niezbędne jest obliczenie wszelkich innych długości, ale wtedy wskazane byłyby raczej schody innego rodzaju. W kontekście typu otworu – schody spiralne sprawdzą się wzorowo w przypadku bezpośredniego wejścia na piętro. Jeśli ma się tutaj jakiekolwiek wątpliwości – najlepiej porozmawiać z profesjonalistami.

Przykład idealnych schodów spiralnych

Dużo łatwiej jest wybrać odpowiedni projekt, wzorując się na takim, który zawiera w sobie wszystkie najlepsze cechy schodów spiralnych. Schody spiralne Wenecja są takim modelem, ponieważ odpowiadają na wysokie oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.

Ich cechy szczególne:

  • kolor metalu jest imitacją stali nierdzewnej,
  • pochwyt balustrady to drewno gięte fi 50 mm,
  • w standardzie dostępne są w kolorze drewna – szalenie modnym ciemne Venge.

Idealne dopasowanie zapewnia fakt, iż istnieje możliwość zastosowania różnych wielkości schodów Wenecja – w zakresie od 110-200 cm. W każdym bądź razie dobór odpowiednich schodów spiralnych jest najłatwiejszy wtedy, gdy można skorzystać z fachowego doradztwa. Całe szczęście, u profesjonalnych producentów tego typu wnętrz można zawsze liczyć na taką pomoc.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl