Kiedy wybrać schody drewniane Lux? 0
Kiedy wybrać schody drewniane Lux?

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się nad tym, czy warto wybrać solidne drewniane schody do swojego domu? Dzisiejszy rynek zapewnia szeroki wybór gatunków drewna, aby zapewnić odpowiedni rodzaj do każdego projektu klatki schodowej bądź innej przestrzeni użytkowej.

Dzięki temu można dopasowywać schody pod kątem:

 • koloru
 • trwałości
 • użytkowania

Jednak pośród wielu różnych materiałów i opcji istnieje pewien rodzaj schodów, który mocno wyróżnia się na tle innych. Są to schody drewniane Lux (https://coraschody.net.pl/pl/schody-drewniane-cora-model-moreno-180-lux-u-180-13-elementow.html) – lider, jeśli chodzi o piękno i trwałość drewna. Jednak, aby nie być gołosłownym, poniżej przedstawiamy największe z zalet tych drewnianych schodów nad innymi opcjami oraz podpowiadamy kiedy właśnie ten model będzie trafnym wyborem.

Trwałość schodów drewnianych Lux

Zaletą solidnych drewnianych schodów Lux jest to, że są one wyjątkowo trwałe i będą wytrzymywać eksploatację przez długie lata, jednocześnie nie wykazując oznak zużycia. Oczywiście wszystko to ostatecznie zależy od utrzymania i prawidłowej obróbki – ale znając ten model możemy zapewnić, że buk lity, z którego są wykonane zawsze staje na wysokości zadania.

Kiedy sięgnąć po te schody? Jeśli:

 • będą umieszczone w domu bądź budynku o wysokiej eksploatacji
 • zależy Ci na długoterminowej inwestycji

Minimalne czyszczenie schodów drewnianych Lux

W przeciwieństwie do klatek schodowych wykonanych z jakichkolwiek innych materiałów – drewniane schody Lux mogą być czyszczone i utrzymane przy minimalnym wysiłku ze strony właściciela. Nie trzeba się martwić o zabłocone ślady stóp czy rozlania, ponieważ wszystko można z łatwością zetrzeć i nie martwić się o stan schodów.

Kiedy sięgnąć po schody drewniane Lux? Jeśli:

 • nie masz czasu na codzienne czyszczenie podłóg
 • masz w domu małe dzieci bądź zwierzęta – co zwiększa prawdopodobieństwo zabrudzeń

Estetyczne walory schodów drewnianych Lux

Ogromną zaletą drewnianych schodów Lux jest to, że wnoszą do domu poczucie naturalnego piękna. Nie ma lepszego sposobu dla uzyskania bardziej naturalnego wnętrza aniżeli wstawienie do pomieszczenia schodów wykonanych z buka. Jeśli więc przywiązujesz dużą wagę do tradycji, drewniane schody będą doskonałą opcją dla osiągnięcia tego efektu i wprowadzenia wyjątkowego klimatu. Co więcej, drewniane schody Lux zapewniają iluzję większej przestrzeni, ponieważ są proste i praktyczne.

Sięgnij więc po drewniane schody Lux jeśli:

 • cenisz sobie klasyczną aranżację wnętrz
 • zależy Ci na optycznej iluzji większej przestrzeni

Przyciąganie uwagi przez schody drewniane Lux

Często pierwszą rzeczą, jaką ktokolwiek zauważy po wejściu do domu, jest klatka schodowa bądź schody wolnostojące prowadzące na piętro. Jeśli jesteś osobą, która uwielbia mieć wszystko dopracowane nawet w najmniejszym szczególe - upewnij się, że zadbałeś o kompleksowe dopasowanie każdego elementu w domu - drewniane schody Lux z pewnością pomogą Ci to osiągnąć. Mogą być zaprojektowane w nowoczesnym, minimalistycznym lub szczegółowym stylu vintage, a z pewnością przyciągną wzrok gości. Drewniane schody Lux są wspaniałe, ale niezbyt efektowne, co idealnie pasuje do takiego podejścia.

Zdecyduj się zatem na schody drewniane Lux gdy:

 • chcesz dodać do domu efekt „wow”
 • szukasz elementu spajającego całe wnętrze w jedną całość

Wartość dodana schodów drewnianych Lux

Być może nie jesteś tego świadomy, ale drewniane schody Lux mogą zwiększyć wartość Twojego domu, jeśli zdecydujesz się go kiedykolwiek sprzedać. Jednym z powodów tego stanu rzeczy jest fakt, iż są ponadczasowe pod względem stylu i wzornictwa. Chociaż początkowy koszt może być nieco większy niż zakładałeś, na pewno te pieniądze Ci się zwrócą - jeśli ostatecznie zdecydujesz się na przeprowadzkę, może okazać się to niebanalną zaletą, istotną do rozważenia. Dlatego, jeśli bierzesz pod uwagę możliwość odsprzedaży domu w przyszłości – schody drewniane Lux znakomicie wpiszą się w tę koncepcję.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl