Porównujemy 3 rodzaje schodów: zabiegowe, jedno- i dwubiegowe i kręcone

0
Porównujemy 3 rodzaje schodów: zabiegowe, jedno- i dwubiegowe i kręcone

Schody wewnętrzne w domu, czy piętrowym mieszkaniu, są istotnym elementem nie tylko samego wystroju, ale to po prostu produkt niezbędny. Jeśli nadal zastanawiasz się, jaki model najlepiej sprawdzi się w przestrzeni, w której niebawem będziesz mieszkać - sprawdź nasze krótkie podsumowanie. Na jakie rodzaje schodów w domu warto się więc zdecydować? Mamy kilka propozycji!

Schody zabiegowe - zalety i charakterystyka

Zabiegowe schody w domu? Czemu nie! To jedno z najpopularniejszych rozwiązań. Aby dokładnie wytłumaczyć, czym one są, wyobraźmy sobie po prostu literę U (bo w rzucie poziomym właśnie w taki sposób ten typ się prezentuje). Ponadto charakterystycznym elementem są schodki, które w miejscach zakrętów i przejść na kolejne poziomy przyjmują kształt trójkąta, lub trapezu. Wszystko po to, aby po prostu… zakręcić! Takie wyposażenie domu, czy piętrowego mieszkania, ma oczywiście swoje wady i zalety, jednakże te pierwsze górują bezapelacyjnie! Z plusów to zdecydowanie oszczędność miejsca, ale także pieniędzy wydanych na materiały. Jeśli więc masz do dyspozycji naprawdę niewielką przestrzeń, ten rodzaj schodów będzie wręcz perfekcyjny.

Ceny i montaż schodów zabiegowych do domu

Jak już wiemy, schody zabiegowe to rozwiązanie oszczędne powierzchniowo i finansowo. Trudno jednak określić dokładne wartości, chociażby ze względu na materiał, z którego chcemy zbudować ten element naszych czterech kątów. Do dyspozycji mamy przecież nie tylko drewno, ale również nowoczesny metal. Istotna jest także liczba elementów składowych, które w konsekwencji zbudują Twoje nowe schody wewnętrzne. Jeśli stawiasz na wersję modułową, miej na uwadze kilka ważnych kwestii w trakcie montażu. Najlepiej zrobić to maksymalnie 5 cm od ściany, aby swobodnie umieścić tam kotwy. W niektórych przypadkach niezbędne okażą się również słupy podporowe, a także zabezpieczające balustrady. Jeśli jednak masz wątpliwości, jak to zrobić - eksperci naszej marki z pewnością udzielą wszelkich, niezbędnych porad!

Jedno- i dwubiegowe schody wewnętrzne - zalety i charakterystyka

Schody jednobiegowe to szalenie prosta konstrukcja. Zbudowane są ze schodków o tym samym kształcie, wysokości i rozmiarach. To łącznie dwóch kondygnacji w jednej linii, bez zakrętów i dodatkowych elementów w innych kształtach. Struktura jest więc szalenie prosta, a co za tym idzie - nie generuje kosztów. Dzięki temu tworzy się ekstra przestrzeń pod schodami, którą można zaaranżować na przykład, jako miejsce do przechowania rzeczy, czy ozdobić ważnymi dla nas bibelotami.

Z kolei te dwubiegowe to rodzaj schodów gdzie, jak sama nazwa wskazuje, dwa biegi (ustawione równolegle lub prostopadle w rzucie poziomym) podzielone na dwie części. Oddziela je prostopadły spocznik, zazwyczaj o szerokości schodów. Do zalet tego modelu, służącego do przemieszczania się między piętrami, należy zaliczyć dużą dozę bezpieczeństwa. Dzięki spocznikowi, choć na chwilę złapiesz oddech, z kolei same schodki są nieco mniej strome niż w wersji bez zakrętów.

Ceny i montaż schodów jedno- i dwubiegowych w domu

Tego rodzaju schody to korzystne i niezawodne rozwiązanie. Ostateczna cena zależy jednak od wielu elementów, do których zaliczyć należy między innymi liczbę poszczególnych części składających się na całość produktu (bez względu na to, czy to wersja z jedną ścieżką, czy schody modułowe dwubiegowe). Wiele zależy od projektu, ale także przestrzeni, jaką dysponujesz oraz materiałów wykorzystywanych do budowy.

Schody kręcone - zalety i charakterystyka

Rodzajów konstrukcji schodów, jak już wiesz, jest kilka, a jednymi z nich są schody spiralne. Produkt stworzony na planie koła, w centralny punkcie posiada pion słupa, który jest rdzeniem owego układu i to od niego tak naprawdę wszystko się zaczyna. Następnie mamy okalające je spiralne schodki, które czasami przybierają formę trapezu, lub trójkąta, ale zazwyczaj są prostokątem. To model wymaga od nas także dodatkowego wyposażenia w balustradę zabezpieczającą. Zdecydowanym plusem tych schodów wewnętrznych jest pewien rodzaj lekkości i niebanalności, którą nadają one wnętrzom. Jeśli mowa o materiałach - świetnie prezentować będzie się miks metalowego słupa i barierek z drewnianymi schodkami. Spiralne konstrukcje to odpowiedź na optymalne zagospodarowanie małych przestrzeni.

Ceny i montaż schodów spiralnych wewnętrznych

Wybrane schody spiralne, takie jak, chociażby te ze sklepu Coraschody, zostały stworzone tak, aby pozwolić sobie na samodzielny montaż. Przed użyciem koniecznie należy więc zapoznać się z wszelkimi wytycznymi i wymaganiami co do budowy wybranego modelu, aby mieć pewność, że każdy etap przeprowadzono perfekcyjnie. Cena danego towaru zależna jest, tak jak w poprzednich wypadkach, od wielu czynników, do których zalicza się nie tylko materiał, z którego skonstruowano schody, ale także wysokość całości.

Schody w domu to ważny element nie, tylko jeśli mowa o designie pomieszczeń. To po prostu coś szalenie praktycznego. Ważne, aby ostateczny wybór był dla nas komfortowy pod względem użytkowania, ale także samego montażu oraz wystroju wnętrz. W wielu przypadkach możesz dokonać instalacji schodów wewnątrz domu we własnym zakresie!

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl