Schody na zamówienie czy gotowe?

0
Schody na zamówienie czy gotowe?

Wyszukane, doskonale dopełniające wystrój wnętrza schody drewniane gotowe lub na zamówienie, to nie tylko elementy praktyczne, które zadbają o komfort i bezpieczeństwo domowników. To również funkcjonalne detale aranżacyjne, których zadaniem jest podkreślić i wyeksponować charakter mieszkania, dbając o jego jedyny w swoim rodzaju klimat. Eleganckie schody na zamówienie? A może nowoczesne, gotowe schody wewnętrzne? Sprawdź, na jakie modele warto się zdecydować!

Kiedy postawić na schody gotowe?

Gotowe schody to doskonałe rozwiązania, jeśli zależy nam na czasie. Schody modułowe, czy popularne schody spiralne dostępne są niemal w każdym markecie budowlanym, dzięki czemu ich montaż możliwy jest nawet zaraz po dokonaniu zakupu. Z reguły jest on prosty, intuicyjny i możliwy do wykonania bez pomocy ekipy budowlanej, jedynie na podstawie załączonej instrukcji, czy dostępnego na stronie internetowej marketu filmu instruktażowego.

Gotowe schody wewnętrzne występują najczęściej w kilku wariantach kolorystycznych oraz rozmiarach, co umożliwia względne dopasowanie ich do przestrzeni i aranżacji wnętrza. Schody drewniane gotowe, jak również schody metalowe czy spiralne bardzo często stanowią element ekspozycji sklepu, dzięki czemu gotowy efekt można podejrzeć jeszcze przed zakupem.

Gotowe schody najczęściej spotkamy w takiej postaci jak:

  • schody modułowe,
  • schody spiralne,
  • schody metalowe,
  • schody ażurowe proste.

Schody drewniane gotowe to bardzo wygodne rozwiązania, z których możemy korzystać od razu po zamontowaniu. Do ich największych minusów należą z kolei ograniczona możliwości personalizacji, a w przypadku tańszych modeli również mniejsza stabilność i komfort użytkowania, wywołane np. na mniejszym rozmiarem stopni.

Schody na zamówienie — wady i zalety tego rozwiązania

Efektowne, starannie wykonane schody na zamówienie to nie tylko praktyczny element wnętrza, ale bardzo często również stylowa ozdoba, która podkreśli unikalny charakter wystroju. Ich ogromną zaletą jest nie tylko pełna możliwość personalizacji projektu, ale również indywidualny dobór materiałów, czy dodatkowych zabezpieczeń, jeśli w domu mieszkają również dzieci, seniorzy i zwierzaki.

Decydując się na schody na zamówienie, bardzo często w ich cenie zawarty jest również profesjonalny montaż, dzięki któremu możemy w tym samym czasie zająć się innymi pracami budowlano-wykończeniowymi. Poza efektownym, w pełni dopasowanym do naszych oczekiwać wyglądem, indywidualnie zaprojektowane schody będą wyróżniać się także wysoką jakością wykonania i precyzją, dzięki którym zapewnią komfort i bezpieczeństwo przez długie lata.

Schody na zamówienie to najczęściej:

  • schody drewniane,
  • schody spiralne,
  • schody metalowe,
  • schody drewniane zabiegowe,
  • schody kamienne.

Zlecając wykonanie schodów profesjonalnej firmie, możemy w pełni dostosować ich wielkość i stylistykę do wnętrza. Do wyboru mamy również znacznie więcej rodzajów schodów - od metalowych i kamiennych, po klasyczne schody drewniane zabiegowe. Bardzo często dzięki temu możliwe jest zaoszczędzenie sporej ilości wolnej przestrzeni, co może odgrywać ogromną rolę zwłaszcza podczas aranżacji niewielkiego domu czy mieszkania.

Do największych minusów schodów na zamówienie należą oczywiście dłuższy czas realizacji, a także wyższa cena. Musimy pamiętać, że samo przygotowanie schodów, jak również ich profesjonalny montaż mogą trwać średnio od tygodnia do dwóch tygodni, a nawet dłużej, dlatego warto zamówić je z wyprzedzeniem.

Zatem schody gotowe, czy na specjalne zamówienie? Ostatecznie wybór konkretnego modelu powinien być podyktowany przede wszystkim budżetem, a także indywidualnymi oczekiwaniami. Jeśli schody muszą zostać dostosowane do potrzeb osoby starszej lub odpowiednio zabezpieczone przed dziećmi nie warto oszczędzać. Jeśli z kolei zależy nam na modnym, nowoczesnym wyglądzie, może okazać się, że wystarczy nam zakup gotowych modeli, jakie znajdziemy w wielu marketach budowlanych.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl