Schody w inteligentnym domu — oświetlenie

0
Schody w inteligentnym domu — oświetlenie

Niewłaściwie oświetlone schody wewnętrzne mogą stać się przyczyną wielu poważnych wypadków zagrażających zdrowiu, a nawet życiu domowników. Inteligentne i zautomatyzowane oświetlenie to szybki i sprawdzony sposób na zadbanie nie tylko o komfort, ale i bezpieczeństwo. Jak działa inteligentne oświetlenie? Czy jest energooszczędne i jak przebiega proces instalacji? Wyjaśniamy!

Co to jest inteligentne oświetlenie?

Inteligentny dom to rozwiązanie, które ze względu na swoje wszechstronne korzyści staje się coraz popularniejsze. Znacząco wpływa na komfort, a także co ważniejsze bezpieczeństwo domowników. Oświetlenie schodów sterowane za pomocą dedykowanej aplikacji to obecnie jeden z najskuteczniejszych sposobów na zapobieganie upadkom z wysokości.

Inteligentne oświetlenie schodów LED to system polegający na automatycznym włączaniu światła, za sprawą wykrytego przez czujniki ruchu. Sterowane czujnikami oświetlenie schodów może stanowić odrębny element inteligentnego domu lub jego integralną część, a każdy komponent może być sterowany za pomocą dedykowanego pilota, lub coraz częściej aplikacji.

Zautomatyzowane podświetlenie schodów to bardzo efektywne rozwiązanie, które znacząco podnosi wygodę oraz bezpieczeństwo w domu, a ponadto zwiększa również walory estetyczne schodów, jest trwałe i energooszczędne.

Inteligentne oświetlenie schodów LED z czujnikiem ruchu

Sterowane oświetlenie LED z powodzeniem może zostać wykorzystane zarówno jako element klasycznych schodów zabiegowych o pełnej konstrukcji, jak i może wzbogacać schody modułowe proste i metalowe. Dzięki ich designowi, taśmy LED naklejone pod stopniami są niewidoczne, a schody bardzo skutecznie oświetlone, na całej długości.

Lampy LED mocowane są na samoprzylepnych taśmach, dzięki czemu ich instalacja jest bardzo szybka i niezwykle prosta. Warto jednak pamiętać o tym, by ich przewody znajdowały się zawsze po jednej stronie stopni. Ułatwi to łączenie taśm i podłączenie ich do wspólnego źródła zasilania.

Inteligentny dom, a w szczególności inteligentne oświetlenie swoją automatyzację zawdzięcza czujnikom ruchu. Podobnie jak LEDy mocowane są one na taśmach samoprzylepnych, dzięki czemu montaż nie wymaga dodatkowych narzędzi. Kiedy wszystkie komponenty zostaną już prawidłowo zamocowane, wystarczy zaprogramować ich działanie w aplikacji mobilnej, dostosowując kolor, intensywność światła, a także czas, w jakim LEDy na schodach mają zostać zapalone.

Jak ciekawie podświetlić schody?

Inteligentny dom to prawdziwa kopalnia możliwości. Dzięki niemu możliwe jest nie tylko dopasowanie oświetlenia pod względem technicznym, ale również estetycznym. Neonowe, kolory sprawdzą się doskonale m.in. w przestrzeniach loftowych, jako praktyczna dekoracja wzbogacająca schody spiralne. Z kolei do bardziej klasycznego wystroju pasować będzie żółte oświetlenie schodów, podkreślające naturalne piękno drewnianych stopni.

Wybierając inteligentne oświetlenie, możesz dostosować do swoich oczekiwań nie tylko jego kolor i natężenie, ale również sposób, w jaki pojedyncze taśmy będą się zapalać. Jeśli zamontujesz czujniki ruchu na każdym stopniu, wtedy światło stworzy zapalającą się stopniowo falę. Jeśli z kolei zależy Ci na mocniejszym efekcie, wystarczy zamontować czujniki ruchu na pierwszym i ostatnim stopniu, a LEDy oświetlą automatycznie całe schody. Efekt na nowoczesnych schodach metalowych jest niesamowity!

Oświetlenie dopasowane do Twoich schodów

Taśmy LED to nie jedyny sposób, aby zautomatyzować oświetlenie schodów. Doskonale sprawdzą się również specjalne kinkiety, które posiadają swoje własne czujniki ruchu. Ich montaż wymaga jednak znacznie większej wiedzy, czasu, a także narzędzi.

Coraz większą popularnością cieszą się również specjalne inteligentne żarówki, które podobnie jak taśmy LED wystarczy wzbogacić o czujniki ruchu, a pracę zsynchronizować w specjalnej, kompatybilnej z konkretnymi modelami aplikacji.

Szukasz skutecznego sposobu na zadbanie o bezpieczeństwo swoje i swoich bliskich? Wybierz inteligentne oświetlenie schodów! Postaw na trwałość, niezawodność i energooszczędność.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl