Uniwersalne i oryginalne - kiedy wybrać schody metalowe? 0
Uniwersalne i oryginalne - kiedy wybrać schody metalowe?

Metalowe schody to popularny wybór wśród właścicieli domów, architektów i projektantów. Elementy metalowe, takie jak poręcze, mogą być łączone z innymi materiałami lub całe klatki schodowe mogą być wykonane z metalu. Istnieje kilka kluczowych powodów, dla których metal jest tak doskonałym wyborem dla projektów schodów mieszkalnych i komercyjnych. W tym tygodniu poznamy zalety metalowych schodów, które są tak uniwersalne i oryginalne, iż nie sposób się nimi nie zachwycić!

 

Ekstremalna wszechstronność schodów metalowych

 

Metalowe schody mogą być zaprojektowane i wykonane na zamówienie w różnych kształtach i rozmiarach. Niezależnie od tego, jaki styl panuje we wnętrzu, w jakim chcesz je umieścić – z całą pewnością wpasują się w tą koncepcję idealnie. Sam zobacz!

 

  • Jeśli wnętrze jest eleganckie i tradycyjne, odpowiednie będą: Schody kręcone CORA model Madryt fi 110 cm z elementami ze stali w białym kolorze.
  • Jeżeli wnętrze jest nowoczesne i minimalistyczne dobrze wyglądać będą: Schody CORA model Mix plus 07 U-180 12 elementów z elementami metalowymi w kolorze satyny stalowej.

 

Możliwości projektowania schodów metalowych są nieograniczone, dlatego są tak uniwersalne. Typowe metalowe schody wykonane są z materiałów takich jak stal nierdzewna, aluminium bądź kute żelazo. Każda z tych opcji metalowych zapewnia wyjątkowe korzyści estetyczne i konstrukcyjne, a profesjonalny producent schodów zawsze stara się omówić wszystko z każdym klientem tak, aby określić rodzaj metalu, który najlepiej pasuje do planowanego projektu.

 

Metal plus drewno

 

Jak widać na wyżej wymienionych przykładach, każdy z metalowych wyborów można również znakomicie dopasować z innymi materiałami konstrukcyjnymi, aby uzyskać niepowtarzalny wygląd. Metal naprawdę rewelacyjnie łączy się z drewnem – dzięki takiemu zestawieniu nie jest trudno uzyskać naprawdę oszałamiające wykończenie.

Dwa przykładowe projekty poniżej pokazują piękno metalowych schodów w połączeniu z materiałem drewnianym. Prezentowane przykłady emanują abstrakcyjną, nowoczesną elegancją jakiej ciężko się oprzeć!

 

 

Minimalna konserwacja i maksymalna trwałość schodów metalowych

 

Oprócz uniwersalności konstrukcji, schody metalowe znane są z bardzo niewielkiej potrzeby konserwacji. Metalowe rozwiązania schodowe nie tylko wymagają bardzo niewielkiego utrzymania, ale też są naprawdę trwałe. Wysoce funkcjonalny i odporny na ekstremalne zmiany temperatury i wahania wilgotności materiał, z jakiego są wykonane jest idealnym wyborem - w domu lub na zewnątrz. Nic dziwnego, że dzisiejsi projektanci, architekci i właściciele domów coraz częściej zwracają się ku metalowym schodom, aby upiększyć przestrzeń – czy to mieszkalną czy komercyjną.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl