Wybieramy schody do ekskluzywnych wnętrz

0
Wybieramy schody do ekskluzywnych wnętrz

Schody wewnętrzne stanowią niezwykle ważny element architektury wnętrza. Współcześnie mają nie tylko znaczenie użytkowane. Za sprawą swojej konstrukcji oraz zastosowanych materiałów wykończeniowych wpływają na całą aranżację. To oddziaływanie jest tym silniejsze, im bardziej konstrukcja schodów została wyeksponowana. Sprzyjają temu modne obecnie otarte przestrzenie i wielofunkcyjne wnętrza.

Możliwość prowadzenie schodów na wiele różnych sposobów i stosowania do ich wykończenia zróżnicowanych materiałów wprowadza do aranżacji sporą różnorodność. Dzięki niej schody z powodzeniem można dopasować do pomieszczeń urządzonych w różnych stylach, a także do przestrzeni o różnym metrażu. A ponieważ ekskluzywne wnętrze nie oznacza ściśle określonej stylistyki, a raczej wystrój o wysokim standardzie, to w takim kontekście będziemy również rozpatrywać przeznaczone do tych pomieszczeń schody. 

Wybierz odpowiedni materiał

Wykończenie schodów może się różnic w zależności od stylistyki wnętrza. Jeśli inwestor zdecyduje się na wystrój w stylu nowoczesnym, to z pewnością wybierze inne wykończenie niż ten, który ceni klasyczne rozwiązania. Materiałem ponadczasowym, który od lat cieszy się dużym zainteresowaniem architektów wnętrz, jest drewno. Dodaje ono aranżacji ciepła, niepowtarzalnego uroku i co istotne, dobrze komponuje się z innymi materiałami. W zależności od nadanej mu formy doskonale współgra zarówno z wnętrzem w stylu klasycznym, nowoczesnym i industrialnym, a także wieloma innymi. Duże znaczenie ma tutaj konstrukcja schodów oraz jej dopasowanie do konkretnej stylistyki. Można wykonać je jako prezentujące się niezwykle lekko schody drewniane zabiegowe o ażurowej konstrukcji (dla przykładu model Cora Moreno 250 Vertical U-180) albo zdecydowanie bardziej masywne schody żelbetowe z drewnianą okładziną.

W ekskluzywnych wnętrzach można się też pokusić o wprowadzenie do aranżacji znacznie mniej oczywistych materiałów. Dla przykładu może to być modny obecnie architektoniczny beton, marmur albo granit. W aranżacjach loftowych dobrym pomysłem może być pozostawienie schodów żelbetowych i zabezpieczenie ich przy pomocy przeznczonych do tego celu lakierów albo impregnatów. W ten sposób zachowany zostanie surowy, a zarazem efektowny wystrój. Dużym zainteresowaniem cieszy się też możliwość łączenia różnych materiałów. Dla przykładu schody drewniane zabiegowe można połączyć z nadającą całej konstrukcji lekkości szklaną balustradą. 

Do aranżacji dostosuj konstrukcję

Sposób prowadzenia schodów pozostaje nie tylko kwestią wyczucia smaku konkretnego inwestora. W tym przypadku bardzo duże znaczenie ma dostępna przestrzeń, a także stylistyka wnętrza. Możliwość wyboru różnych konstrukcji pozwala na łącznie kondygnacji nawet tam, gdzie miejsca na to pozostaje stosunkowo niewiele. Doskonale sprawdzają się wtedy schody spiralne, które bardzo dobrze prezentują się w aranżacjach w stylu nowoczesnym. Przykładem takiej konstrukcji jest model Cora Bawaria 04 S. Znacznie bardziej rozbudowane są schody wachlarzowe. Zajmują zdecydowanie więcej przestrzeni, ale też prezentują niezwykle efektownie i świetnie wpisują się w przestrzeń wysokich i przestronnych pomieszczeń. Dodają aranżacji elegancji i wprowadzają powiew luksusu.

Przy okazji tematu ekskluzywnych wnętrz, nie można nie wspomnieć o schodach dywanowych. Zdają się one lewitować w powietrzu, przez co cała konstrukcja wygląda niebywale lekko. Z takim rozwiązaniem spotykamy się we współczesnych aranżacjach nader często i trudno się temu dziwić. Schody dywanowe prezentują się bardzo atrakcyjnie, a przy tym dobrze korespondują z nowoczesną i minimalistyczną stylistyką.

https://coraschody.net.pl/pl/schody-spiralne-cora-model-madryt-140-cm.html

https://coraschody.net.pl/pl/schody-drewniane-cora-model-moreno-250-u-180-15-elementow.html

https://coraschody.net.pl/pl/schody-spiralne-cora-model-bawaria-03-s-200-cm.html

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl