Zalety schodów z konglomeratu

0
Zalety schodów z konglomeratu

Schody do domu z konglomeratu stają się coraz bardziej popularne i cenione, zarówno przez użytkowników, jak i architektów czy projektantów wnętrz. Jeśli zastanawiasz się na tym, jakie są zalety i właściwości schodów z konglomeratu, zapraszamy do lektury naszego artykułu.

Schody z konglomeratu, czyli jakie? Poznaj charakterystykę tego materiału

W aranżacji wnętrz – w tym do produkcji schodów wewnętrznych – wykorzystywany jest konglomerat wytwarzany sztucznie. W skrócie można powiedzieć, że jest to produkt przemysłowy inspirowany procesem występującym w naturze, podczas którego z okruchów różnych skał w połączeniu z żywicą, powstaje lita skała osadowa. Konglomerat przemysłowy wytwarzany jest z pochodzącego z recyklingu kruszywa kamiennego i syntetycznego spoiwa. Do produkcji konglomeratu, który znajduje zastosowanie w aranżacji wnętrz najczęściej wykorzystuje się kwarc, marmur oraz granit. Wyprodukowane w ten sposób płyty konglomeratowe nie odbiegają trwałością i estetyką od tych z kamienia naturalnego, za to są znacznie tańsze oraz lżejsze, co niewątpliwe należy do dużych zalet tego materiału.

Konglomeratowe schody – jakie mają zalety?

Schody są niezwykle ważną częścią składową każdego domu. Pełnią funkcję praktyczną – umożliwiając komunikację pomiędzy piętrami, jak i estetyczną - stanowiąc ozdobny element wystroju wnętrza. Schody z konglomeratu świetnie pasują do wnętrz w przeróżnym stylu. Idealnie komponują się z aranżacjami klasycznymi, nowoczesnymi, a także eleganckimi wnętrzami w stylu glamour.

Jakie są inne zalety konglomeratowych schodów?

  1. Trwałość i wytrzymałość
    Konglomerat schody to gwarancja długowieczności i pięknego wyglądu zarówno stopni, jak i balustrad wykonanych z tego materiału. Jest on bowiem bardzo twardy i odporny na uderzenia, zarysowania czy inne uszkodzenia mechaniczne. Dzięki nieporowatej strukturze jest także wysoce odporny na zabrudzenia oraz działanie wilgoci.

  2. Higieniczność i łatwość w konserwacji
    Schody z konglomeratu docenią osoby lubiące porządek bez wielkiego nakładu pracy. Konglomerat jako materiał odporny na plamy i bakterie, który w dodatku nie chłonie zapachów oraz pozbawiony jest potencjalnie niebezpiecznych dla zdrowia substancji toksycznych jest niezwykle łatwy w czyszczeniu. Wystarczy przemywać go wodą i mydłem o neutralnym pH.

  3. Wszechstronność konglomeratu
    Konglomerat to materiał o 20% lżejszy od naturalnego kamienia, a do tego występuje w różnych kształtach, formach i grubościach, a także szerokiej gamie kolorystycznej. Dzięki czemu można idealnie dopasować go do wymarzonego projektu schodów. Niewątpliwą zaletą konglomeratu jest również to, że poszczególne elementy można łączyć bezspoinowo, co bardzo wpływa na efekt wizualny i estetykę wykończenia schodów modułowych systemowych czy innych.

Gdzie sprawdzą się schody z konglomeratu?

Bez wątpienia schody z konglomeratu świetnie sprawdzają się w rozwiązaniach zewnętrznych – ich trwałość i odporność na warunki atmosferyczne sprawiają, że materiał ten jest praktycznie bezkonkurencyjny. Coraz częściej jednak sięga się po konglomeratowe schody w domach jednorodzinnych, także tych o niewielkim metrażu. Trudno nie ulec ich urokowi, funkcjonalności i trwałości.

Konglomerat kwarcowy, czyli schody jako element dekoracyjny

Konglomerat kwarcowy należy do najtwardszych i najbardziej wytrzymałych materiałów tego typu, jednak jego największą zaletą jest piękny wygląd. Schody z konglomeratu kwarcowego występują w bogatej kolorystyce, która jest jednolita, a zarazem posiada strukturę kamienia. Szczególnie cenione w wystroju wnętrz są konglomeraty kwarcowe w jasnych barwach, które dodają każdemu wnętrzu lekkości, elegancji i wytworności.

Dwubiegowe schody z konglomeratu – porady i przestrogi

Dwubiegowe schody z konglomeratu to spektakularne rozwiązanie, które sprawdzi się w domach jednorodzinnych o większej powierzchni. To propozycja dla osób, które na równi cenią bezpieczeństwo, funkcjonalność i estetykę. Jeśli zależy Ci na perfekcyjnym wykonaniu i łatwej instalacji, świetnym rozwiązaniem będą schody modułowe. Dobrze dobrane schody modułowe dwubiegowe są wygodne w użytkowaniu oraz antypoślizgowe, co zdecydowanie zwiększa bezpieczeństwo domowników.

Jedynym minusem dwubiegowych schodów jest ich szerokość, więc przy projektowaniu wnętrza warto wziąć pod uwagę rozmiar i układ pomieszczenia. Schody z konglomeratu mogą dodatkowo wyglądać na masywne, co może przytłoczyć całe wnętrze. By tego uniknąć, warto rozważyć zastosowanie ażurowych, lekkich balustrad oraz jasnego oświetlenia schodów.

Ile kosztują schody z konglomeratu? Odpowiadamy

Koszt schodów z konglomeratu zależy od wielu czynników – rodzaju, grubości i jakości wybranego materiału. Z całą pewnością niższą cenę będą miały gotowe schody z konglomeratu niż te wykonywane na zamówienie. Orientacyjny koszt dwubiegowych schodów z konglomeratu to 8000 zł z montażem - cena ta nie obejmuje kosztu balustrad.

Jeśli marzysz o pięknych i efektownych schodach, które będą przy tym bezpieczne, funkcjonalne i łatwe w czyszczeniu, z całą pewnością schody konglomeratowe są opcją wartą rozważenia. Nie ustępują trwałością schodom z kamienia naturalnego, za to dostępne są w o wiele bardziej atrakcyjnych cenach.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl