Zwróć na to uwagę przy wyborze schodów!

0
Zwróć na to uwagę przy wyborze schodów!

Wydawać by się mogło, iż schody to przecież tylko schody, prawda? Mają one za zadanie doprowadzić nas na wyższą i niższą kondygnację budynku. W gruncie jednak rzeczy, aby spełniały one swoje zadania, muszą być przy tym niebywale efektowne w wyglądzie dopasowując się do stylu, bezpieczne i praktyczne dla użytkowników w codziennym ich użytkowaniu i oczywiście trwałe i solidne,, tak, aby stanowiły one doskonały wybór na długie lata. Jak dobrać schody? Na co zwrócić uwagę decydując się na konkretny ich rodzaj? Jakie elementy są istotne przy podjęciu decyzji o tych idealnie dopasowanych do konkretnej przestrzeni?

 

Wybór schodów pod względem ich konstrukcji

Jednym z kluczowych elementów, na jakie w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę jest ich konstrukcja. Wiadomo bowiem, iż zupełnie inaczej wygląda cały etap tworzenia schodów betonowych, inaczej schodów metalowych na konstrukcji samonośnej. Podjęcie decyzji powinno nastąpić już na etapie projektu domu i samej jego budowy. Jak bowiem tworzyć schody, gdy wszystko jest już gotowe? Trzeba przecież znaleźć dla nich miejsce, obmyślić ich kształt, ułożenie, dopasowanie do całości danego wnętrza. Mając projekt i realizując go, z pewnością schody znajdą się w takim miejscu, w jakim być powinny. Wybór odpowiednich schodów jest naprawdę ogromny. Można zdecydować się na jednobiegowe, na dwubiegowe, trójbiegowe czy na przykład łamane. Można wybrać schody spiralne, ażurowe czy zwykłe samonośne. Wybór odpowiednich uzależniony jest w dużej mierze od ceny, jaką możemy na nie przeznaczyć, jak również samego budynku, bowiem w każdym miejscu inny ich rodzaj może okazać się strzałem w dziesiątkę.

 

Dobór materiałów z jakich wykonane są schody

Sięgając po zakup schodów, na pewno warto wziąć pod uwagę przede wszystkim materiał, z jakich mają być one wykonane. Bardzo dużą popularnością cieszą się schody prefabrykowane, a więc takie, które dana firma tworzy, przywozi na miejsce i montuje. Takie działanie jest dużo szybsze i na pewno bardziej wygodne. Firmy posiadają szeroki wachlarz produktów w tej kategorii, dlatego też są one w stanie sprostać potrzebom i oczekiwaniom najbardziej nawet wymagających odbiorców. W przypadku materiału do ich wykończenia, istnieje możliwość wyboru tego, co danemu klientowi odpowiada. Mogą więc to być płytki ceramiczne, kamień czy na przykład drewno. W każdej odsłonie prezentować będą się wyśmienicie, jeśli zostaną one dopasowane do całości aranżacji danego budynku. Nie można nie zwrócić uwagi i na klasykę, a więc typowe schody drewniane. Można tutaj postawić na gotowe produkty, takie jak na przykład schody drewniane Cora model Moreno lub wybrać zakład stolarski, które na zamówienie takie schody sam wykona. 

 

Wytrzymałość i solidność schodów

Z całą pewnością zastanawiając się nad tym, jak dobrać schody do swojej nieruchomości, istotne jest to, by zwrócić uwagę na ich trwałość i wytrzymałość. W każdym bowiem miejscu zupełnie inna konstrukcja może okazać się bardzo dobrym wyborem, dlatego też należy mieć to na uwadze. Schody mają być inwestycją na długie lata, która gwarantować będzie maksymalne bezpieczeństwo. U jednych więc idealnie sprawdzą się schody modułowe, u innych obowiązkowo najlepsze będą schody żelbetowe. Warto przed wyborem firmy lub sklepu sprawdzić, jaką daje ona gwarancję na swoje produkty, tak, aby mieć pewność, że w razie pojawienia się problemów, mogła ona zareagować i dokonać naprawy.

 

Czy szerokość i wysokość stopni ma znaczenie?

Oczywiście, że tak. Aby bowiem móc zapewnić sobie wygodę, sama wysokość stopnia powinna sięgać około 15 - 18 centymetrów. Zarówno zamontowanie ich niżej, jak również i wyżej, może znacząco wpłynąć na dyskomfort podczas wchodzenia i schodzenia. Jeżeli chodzi o szerokość, tutaj w przypadku tradycyjnych schodów minimalnie powinna ona wynosić 100 - 110 centymetrów. Jeśli zaś chodzi o schody spiralne, wtedy zapewniają one mniejszą ilość miejsca, ale wśród dostępnych propozycji znajdą się takie, iż na pewno zapewnią one jak najlepsze warunki do korzystania z nich. Można tutaj spojrzeć na przykład na schody spiralne Cora model Berlin, które bez wątpienia w każdym wnętrzu będą wyglądały doskonale.

 

Na im więcej elementów zwrócimy uwagę, tym z całą pewnością lepszy będzie efekt końcowy. Schody powinny stanowić taką część budynku, która z całością stworzy doskonałe zestawienie na długie lata. A odpowiadając na pytanie - jak dobrać schody, najlepiej zawsze kierować się indywidualnymi potrzebami, by dopasować do siebie te najlepsze.

 

https://coraschody.net.pl/pl/schody-spiralne-cora-model-berlin-190-cm.html

https://coraschody.net.pl/pl/schody-drewniane-cora-model-moreno-250-u-180-12-elementow.html

https://coraschody.net.pl/pl/schody-spiralne-cora-model-bawaria-s-130-cm.html

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl